przejdź do Sochaczew.pl
147629 odwiedzin
Czysta Bzura

 

Każdy kawałek plaży lub zieleni nad czystą wodą ściąga jak magnes. Szczególnie, gdy świeci słońce i jest ciepło. Nic więc dziwnego, że miejska plaża w Sochaczewie cieszy się ogromnym powodzeniem. Hasło „Czysta Bzura to nasza misja” promowane przez sochaczewski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, najdobitniej pokazuje, o co chodzi w działaniach  miejskiej Spółki.

Kolejne obchody Święta Bzury były okazją do zaprezentowania mieszkańcom procedur związanych z podłączeniem do sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej. W ostatnią sierpniową niedzielę w ogóle wiele działo sią na sochaczewskiej plaży. Każdy wystawca starał się przyciągnąć jak najwięcej mieszkańców miasta do swojego stanowiska. W stoisku ZWiK można było uzyskać wszelkie możliwe informacje związane z pracą Spółki. Osoby ją reprezentujące zachęcały do podjęcia działań związanych z budową przyłączy oraz przedstawiały  niewątpliwe zalety korzystania z miejskiej kanalizacji sanitarnej. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że czystość Bzury czy Utraty zależy od tego, jak traktujemy te rzeki. W żadnym wypadku nie mogą stanowić miejsca wylewania ścieków. Podobnie zresztą, jak przydrożne rowy czy jakiekolwiek inne przypadkowe miejsca.

Dodatkową atrakcją zorganizowaną przez Spółkę były konkursy dla dzieci i dorosłych, polegające na zadawaniu pytań z wiedzy o ekologii oraz infrastrukturze wodno-ściekowej. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane. Zabawy z piłką plażową, opatrzoną oczywistym hasłem przewodnim „CZYSTA BZURA TO NASZA MISJA” cieszyły się powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych. Niezłe „wzięcie” miały też biało-niebieskie leżaki, na których można było wygodnie odpocząć. Sporo emocji wywołała licytacja zwikowskiego leżaka, a cel był wyjątkowo szczytny – na leczenie byłego komendanta PSP w Sochaczewie, Pawła Kubiaka. Szczęśliwą posiadaczką tego plażowego sprzętu została Anna Ulicka, z-ca dyrektora MOSiR-u i radna powiatowa.

Spotkania takie, jak Święto Bzury, to okazja do doskonałej zabawy na łonie natury, ale też i do pewnych działań edukacyjnych zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.  Mieszkańcy Sochaczewa chętnie pytali o najważniejsze sprawy dotyczące kanalizacji i budowy przyłączy. Pojawiły się też osoby, które zgłaszały uwagi związane z problemem  nielegalnego wylewania ścieków i prosiły o pomoc w rozwiązaniu tego nieprzyjemnego problemu.

 

A A A
01.09.2017
godz.19:27
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość